Find en fyrværkeridemonstratør

Her kan du se de fyrværkeridemonstratører, der har gennemgået uddannelsen som fyrværkeridemonstratør. Derudover kan du også se en liste over de kommuner, der har fyrværkeridemontratører.
Nogle fyrværkeridemonstratører er muligvis ikke aktive. Alt omkring fyrværkeridemonstrationer skal aftales med den enkelte fyrværkeridemonstratør.

Sjælland

Kim Larsen
Østsjællands Beredskab
kimlar@oesb.dk

Nikolai Würtz
Østsjællands Beredskab
nicolaiw@oesb.dk

Klaus Risbjerg
Østsjællands Beredskab
klausrj@oesb.dk

Thomas Olufson
Dansk Flygtningehjælp, Københavns Kommune
thomas.olufson@gmail.com

Semra Zafer Mergen
semr0010@apps.uvtaarnby.dk, tlf. 5059 9748

Mathias Kongedam Madsen
Roskilde Kommune
Tlf. 4631 3900

Andreas Knudsen
Kalundborg Kommune
andreas.knudsen@kalundborg.dk, tlf. 2183 9271

Jacob Hammershøi
SSP Kalundborg
jacob.hammershoi@kalundborg.dk, tlf. 2040 7783

Niels Rasmussen
Forebyggelseschef, Østsjællands Beredskab, nielsra@oesb.dk, tlf. 2124 4372

Henrik Sunekær
Furesø Kommune
Henrik@Hesukom.dk, tlf. 4117 2727

Lars Emil Blok
Brøndbynordvej 103, 2. th, 2605 Brøndby, larblo@hbr.dk, tlf. 2022 9811

Peter Lejcht Henriksen
SSP konsulent – Dragør Kommune, Engvej 2, 2791 Dragør, peterh@dragoer.dk, tlf. 5157 7733

Jacob Jørgensen
Odinsvej 4 G, 3600 Frederikssund, jjoer@frederikssund.dk, tlf. 4735 2620

Kjeld Erik Pedersen
SSP-konsulent, Frederikssund Ungdomsskole, keped@frederikssund.dk, tlf. 3069 5669

Kim Gildberg
Torvet 5, 3600 Frederikssund, kgild@frederikssund.dk, tlf. 4045 4762

Claus Bøgevig
Greve, clb@greve.dk

Christian Poulsen
Greve, chp@greve.dk

Christian Dysted
Lindehøjskolen, Herlev, cwa@lindehoejskolen.org

Karsten Nielsen
Rosenvænget 6, 4160 Herlufmagle, kar42@live.dk, tlf. 2078 1390

Bo Henrik Jensen
Uglestrupgade 20, 4060 Kirke Såby, bohj@oesb.dk, tlf. 2175 6538

Peter Busk
SSP-konsulent, Lejre, petj@lejre.dk, tlf. 2280 7597

Niels Erik Bjerg
Kirkebakkevej 1, 4190 Munke Bjergby, info@amphora.dk, tlf. 2825 0121

Martin Hoffmann
Køge Kommune, Hoffmann Fireworks, martin-hoffmann@hotmail.com, tlf. 2020 5005

Steffan Knudsen
Østsjællands Beredskab, Station Roskilde, steffanknudsen@hotmail.com

Kim Børge Nielsen
Søndervej 11, 4000 Roskilde, olehans@roskilde.dk, tlf. 4096 0089 / 4676 1272

Leif Maigaard
Moesgården 48, 4000 Roskilde, leifmh@roskilde.dk, tlf. 2016 9918

Kenneth Erik Johansen
Gl. Vindingevej 10, 4000 Roskilde, kennethej@oesb.dk, tlf. 4631 3900

Lasse Heiden Christiansen
Gl. Vindingevej 10, 4000 Roskilde, lassehc@oesb.dk, tlf. 4631 3900

Mona Dyva
Glentevej 9, 4291 Ruds Vedby, monadyva@mail.dk, tlf. 4142 2117

Niels Larsen
Solrød Redningsberedskab, n.h.e.larsen@live.dk

Lars Petersen
Solrød Redningsberedskab, lars.doktor@gmail.com

Christian Larsen
Solrød Redningsberedskab, sv_chr@hotmail.com

Lars Nuka Nielsen
Nyvej 7b, 4050 Skibby, lnnie@frederikssund.dk, tlf. 2116 9242

Michael Bay Olsen
Frederiksborgvej 101, 3500 Værløse, mio@furesoe.dk, tlf. 2033 8096

Kasper Pihl Jørgensen
Helsingør Kommune, kjj38@helsingor.dk, tlf. 4193 1106

Lolland-Falster

Henrik Brøndbjerg Christensen
Brandinspektør, Lolland-Falster Brandvæsen, Maribo, hbc@lfbv.dk, tlf. 6194 8000

Fyn

Jesper Gamdrup Larsen
Ømosevej 11, Skovby, 5400 Bogense, jegla@assens.dk, tlf. 2460 5602

Tom Grastrup Jensen
Nygade 7, 5953 Tranekær, togje@assens.dk, tlf. 3057 8854 

Leif Ehmsen Frandsen
Hovedgaden 13, 5932 Humble, tlf. 2323 7787

Morten Schneider Schlægelberger
Nordfyns Ungdomsskole, mschla@nordfynskommune.dk, tlf. 9243 9454

Jylland

Jan Freitag
Hellevad Frivillige Brandværn, klovtoftvej18@gmail.com, tlf. 2296 8822

Henning Brinch Hansen
henning_brinch@hotmail.com

Thomas Holm Petersen
Midtkobbel 55, 6440 Augustenborg, thp1974@gmail.com, tlf. 7347 1155

Kasper Grøndal Starup
Billund Kommune, staruph1@hotmail.com

Signe Degn Østergaard
Billund Kommune, signedegn@outlook.dk, tlf. 2146 2686

Mads Skjoldbjerg Antonsen
Billund Kommune, mads.antonsen85@gmail.com, tlf. 5250 6178

Morten List Christensen
Torvegade 23, 6700 Esbjerg, mlc@esbjergkommune.dk, tlf. 7616 5303 / 2724 1128

Ryan Egil Hansen
Esbjerg Kommune, ryan@esbjergkommune.dk

Steen Boberg Christiansen
Esbjerg Kommune, boberg@bbsyd.dk

Birgitte Schmidt
Bülowsvej 3, 1. th, 7000 Fredericia, birgitteschmidt1@hotmail.com, tlf. 5240 4658

Morten Bech Meklenborg Fauerby
Kirstinebjergskolen, Morten.hansen@fredericia.dk, tlf. 6130 0631

Kasper Bertelsen
Frederiksoddeskolen afd. D, kasper.bertelsen@fredericia.dk

Peder Brink Hansen
Frederiksoddeskolen afd. D, peder.hansen@fredericia.dk

Henrik Thomsen
Stensnæs Skolen, Frederikshavns Kommune, henrik@a-maler.dk

René Rørvig
SSP koordinator, Ungdomsskolen Hedensted, rene.roervig@hedensted.dk, tlf. 2154 6226

Rasmus Riis
Ungdomscenter Knudmosen, Herning, uv5b3aqs@dblit.dk

Martin Mose, Midtjysk Festfyrværkeri, Holstebro, mail@seasonimport.dk, tlf. 2178 3737

Misrad Rasmani
Ungdomsskolen Kolding, mirrr@kolding.dk, tlf. 7979 7070

Heidi Adsbøl
Ungdomsskolen Kolding, heads@kolding.dk, tlf. 7979 7070

Jonas Ravnskær
Ungdomsskolen Kolding, jonra@kolding.dk, tlf. 7979 7070

Mai Li Ngyuen
Ungdomsskolen Kolding, mlhng@kolding.dk, tlf. 7979 7070

Finn Jensen
Ungdomsskolen Kolding, finje@kolding.dk, tlf. 7979 7070

Alen Dulic
Ungdomsskolen Kolding, aledu@kolding.dk, tlf. 7979 7070

Mie Møllegård Larsen
UngKolding, miela@kolding.dk

Kim Møller
SSP Lemvig Kommune, kim.moller@lemvig.dk, tlf. 2227 5901

Jens Rasmussen
Odder, Busterodder@gmail.com

Asbjørn Holm
Odder, Aholm90@hotmail.com 

Michael Yder
SSP Skagen, miyd@frederikshavn.dk

Claus Rabjerg
Ungdomsskolen Skive, claus@rabjerg.dk, tlf. 2032 0682

Chris Gade
Syddjurs Kommune, cag002@politi.dk

Bo Bradenhoff
SSP Sønderborg, bobr@sonderborg.dk

Dan Christensen
SSP Sønderborg, dacs@sonderborg.dk

Morten Mehlberg
Sønderborg Ungdomsskole, mmeh@sonderborg.dk, tlf. 2790 0356

Mikkel Solbjerg Hell
SSP Sønderborg, miad@sonderborg.dk, tlf. 2790 3834

Mikkel Gedebjerg
Skolegade 8b, 1. sal, 7700 Thisted, mig@thisted.dk

Søren Ottosen
Skolegade 8b, 1. sal, 7700 Thisted, sott@thisted.dk , tlf. 2155 7044

Preben Frandsen
Tønder Kommune, prebenfrandsen@hotmail.com, tlf. 5125 6003

Dorte Weissert
Tønder Kommune, dwe@toender.dk

Sonja Dahl-Larsen
Tønder Kommune, sdl@toender.dk

Henrik Pedersen
SSP-koordinator
hepe8@toender.dk 

Thomas Fredsted
Ungdomsskolekoordinator
tf4@toender.dk, tlf. 3058 6484

Sigrid K. Willie
Varde Ungdomsskole/SSP, fwkr@varde.dk

Torben Berthelsen
SSP Varde, sspvarde@hotmail.com, tlf. 2023 4443

Finn Wøbbe Kristensen
SSP Varde, sspoksbol@hotmail.com / fwkr@varde.dk, tlf. 2013 0060

Karsten Hansen Petersen
AMU Nordjylland, khpe@amunordjylland.dk, tlf. 2424 1383

Ole Rasmussen
Dyssevej 2, 6200 Aabenraa, oras@sonderborg.dk, tlf. 27906552

Kommuner med fyrværkeridemonstratører

Kommuner med fyrværkeridemonstratører

En lang række kommuner har uddannet og anvender fyrværkeridemonstratører i den forebyggende indsats mod fyrværkeriskader hos børn og unge.

  • Albertslund Kommune
  • Assens Kommune
  • Billund Kommune
  • Dragør Kommune
  • Esbjerg Kommune
  • Faxe Kommune
  • Fredericia Kommune
  • Frederikshavn Kommune
  • Frederikssund Kommune
  • Furesø Kommune
  • Fåborg Kommune
  • Gentofte Kommune
  • Greve Kommune
  • Guldborgsund Kommune
  • Hedensted Kommune
  • Helsingør Kommune
    Herlev Kommune
  • Herning Kommune
  • Holstebro Kommune
  • Hvidovre Kommune
  • Kalundborg Kommune
  • Kolding Kommune
  • Lejre Kommune
  • Lemvig Kommune
  • Næstved Kommune
  • Nordfyns Kommune
  • Odder Kommune
  • Odsherred Kommune
  • Ringsted Kommune
  • Roskilde Kommune
  • Skive Kommune
  • Slagelse Kommune
  • Solrød Kommune
  • Sorø Kommune
  • Syddjurs Kommune
  • Sønderborg Kommune
  • Thisted Kommune
  • Tønder Kommune
  • Varde Kommune
  • Aalborg Kommune

Desuden udvalgte ungdomsklubber i Københavnsområdet og Midt- og Vestsjællands Politi