Liste over mentorer i huseftersynsordningen

Senest opdateret 15. juli 2019

Mentorordning

Huseftersynsordningens mentorordning sikrer, at rutinerede bygningssagkyndiges erfaring med huseftersyn og tilstandsrapporter videreføres til nybeskikkede bygningssagkyndige.

Du finder herunder en liste over nuværende mentorer.

HE-nr. Navn Firma Adresse Postnummer/ By Telefon
103442 Michael Jensen Godt Byggeri ApS HF. Sundbyvester 60 2300 København S 20150642
101701 Jørgen Vingaard Jensen Energi-og Bygningsrådgivning A/S Lautrupvang 2 2750 Ballerup 70208686
102420 Martin Helbo Håkonsson Botjek Holte Aps Hegnsvej 41 2850 Nærum 30294900
101437 Jørgen Hvid Bygningssagkyndig og Energikonsulent Tagetesvej 12 3390 Hundested 24645835
103441 Patrick Singh PS Hussyn Mosekæret 6 3660 Stenløse 28194693
100972 Ralph Rex Larsen RL Byggerådgivning Ny Kirstinebergvej 3 4800 Nykøbing F 21485876
102944 Kim Andersen OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
101789 Bo Kokspang OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70201232
102133 Arnbjørn Egholm OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70201232
102337 Lars Falck Winding OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
102580 Steen Pallesen OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 27264795
102597 Martin Bo Høgenhaug OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
102706 Lars Paulsen OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
102735 Jakob Guldbjerg OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
102871 Søren W. Hermansen OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
102921 Christina Schjervig OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
103536 Ole Theilmann Aabe OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
100064 Morten Overgaard Overgaards Hussyn ApS Anderuplunden 98, Anderup 5270 Odense N 40137145
100599 Søren Thomsen Arkitektfirmaet Arne Birk Møllegade 67 5700 Svendborg 40187717
103497 Claus Bech Nielsen Arkitektfirmaet Arne Birk Møllegade 67 5700 Svendborg 23389104
101571 Svend Skude factum2 Aabenraa Varnæsvigvej 15 6200 Aabenraa 30462605
101836 Torben Bo Hansen Botjek Tønder Østergade 20 6270 Tønder 74721527
102174 Gert Backman Botjek Sønderborg/Haderslev Møllebakken 1 6400 Sønderborg 73436100
102373 Lars Petz Lars Petz ApS Morbærvej 13, Taulov 7000 Fredericia 30272373
100124 Orla Nautrup Dansk Bygningsundersøgelse Jebjerggårdvej 25 7870 Roslev 97574165
101340 Kenn Lyngby factum2 Jægergårdsgade 76A, 3.sal 8000 Århus C 86183210
101182  Anders Bomholt Anders Bomholt Egå Møllevej 21 8250 Egå 20778413
100101 Erik Vestergaard-Hansen Botjek-Ebeltoft ApS Lundshøjvej 35 8400 Ebeltoft 86770028
103435 Mads Peter Eeg Hoffbeck factum2 Silkeborg Borgergade 27 8600 Silkeborg 86827666
102504 Mads Mikael Nielsen factum2 viborg Træbuen 13 8670 Låsby 61308136
101572 Hans Kristiansen factum2 Horsens Rædersgade 3, 1.sal 8700 Horsens 75601266
102314 Poul Erik Marcussen Marcussen A/S Hjulmagervej 34 9000 Aalborg 96300393
102652 Ole Christensen  factum2 Aalborg Gasværksvej 30 A, st. 9000 Aalborg 51204012
102329 Arne Nielsen AN Boligtjek s.m.b.a. Drosselvej 1 9600 Aars 98624283
101612 Carl Johan Sørensen factum2 Brønderslev Christiansgade 7 9700 Brønderslev 98800006
100911 Steen Juul Nielsen Knud Erik Møller Arkitekt m.a.a. Teglvej 42 9800 Hjørring 98923544
100051 Finn Nørgaard Laursen Ingeniørfirmaet Søren Sørensen A/S Rævebakken 15 9500 Hobro 86477099
103356 Morten Hilsløv Petersen Knud Erik Møllers Tegnestue Bispensgade 35 9800 Hjørring 98923544
102698 Thomas Bach Sørensen OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240
102364 Lars Christensen OBH Ingeniørservice A/S Agerhatten 25 5220 Odense SØ 70217240